GönderenKonu: Dış Ticaret Mevzuatı 17.11.2014 - 24.11.2014 Arasındaki Değişiklikler  (Okunma sayısı 354 defa)

idareci

• Site Yöneticisi
Dış Ticaret Mevzuatı 17.11.2014 - 24.11.2014 Arasındaki Değişiklikler
Tarih : 25-11-2014 Saat : 13:51
Yeni Eklenenler

24.11.2014
Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
30/6/2013 tarihli ve 28693 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliğinin bazı eklerinde değişiklik yapılmıştır. (Gıdalarda kullanılmasına izin verilen gıda katkı maddelerinin listeleri ve kullanım koşulları başlıklı eki v.b)
23.11.2014
İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2010/9)’de Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ
Bağ ve bahçıvan makasları, pens, kerpeten, çekiç gibi aletlerde 2010/9 sayılı İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ ile uygulanmakta olan gözetim miktarları artırılmıştır.
İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2005/3)’de Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ
2005/3 sayılı İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ kapsamında yer alan gözetime tabi tornavidalar gözetim kapsamından çıkartılmıştır.
Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 102)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 118)
Pil ve akümülatörlerin serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlüklerine Adnan Menderes Gümrük Müdürlüğü eklenmiştir.
22.11.2014
İthalatta Kota ve Tarife Kontenjanı İdaresine İlişkin Tebliğ (No: 2014/6)
3907.60.20.00.00 gtip unda yer alan Polietilen Tereftalat (PET) ithalatında 2014/6911 sayılı Karar ile açılan tarife kontenjanının başvuru ve dağıtım ile kullanım usul ve esasları hk.
Gezi Tekneleri Yönetmeliği Kapsamında Alberk QA Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme Anonim Şirketinin Onaylanmış Kuruluş Olarak Görevlendirilmesine Dair Tebliğ
Alberk QA Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme Anonim Şirketinin Gezi Tekneleri Yönetmeliği çerçevesinde onaylanmış kuruluş olarak görevlendirilmiştir.
21.11.2014
Bazı Tehlikeli Maddelerin, Müstahzarların ve Eşyaların Üretimine, Piyasaya Arzına ve Kullanımına İlişkin Kısıtlamalar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Bazı Tehlikeli Maddelerin, Müstahzarların ve Eşyaların Üretimine, Piyasaya Arzına ve Kullanımına İlişkin Kısıtlamalar Hakkında Yönetmeliğin bazı madde ve eklerinde değişiklik olmuştur.
20.11.2014
Türk Gıda Kodeksi Zeytinyağı ve Pirina Yağı Analiz Metotları Tebliği (No: 2014/53)
Zeytinyağı ve pirina yağının resmi kontrolleri için analiz metotlarının belirlenmesi hk.
19.11.2014
Klimaların Üretiminde Kullanılan Kompresörlerin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar - 2014/6972
8414.30.81.90.00 gtipli klimaların üretiminde kullanılan kompresörlerin ithalatında 31/12/2015 (31/12/2015 dahil) tarihine kadar geçerli olmak üzere tarife kontenjanı açılmıştır.
18.11.2014
Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri İnsan Kaynakları Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri İnsan Kaynakları Sınav Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (e) bendi değiştirilmiştir.
Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Personel alımında aranacak genel koşullara askerliğini erteletmiş olanlar da dahil edilmiştir.
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapılmıştır.
15.11.2014
Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 441)
Yeniden değerleme oranı 2014 yılı için % 10,11 (on virgül on bir) olarak tespit edilmiştir.

Tasarruflu Yazı ve Genelgeler
Yeni Eklenenler

10.11.2014
Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 10.11.2014 tarihli 3787584 sayılı tasarruflu yazısı (Muayene Açıklama ve Müzekkere Ekranı hk.)
Muayene ve kontrol sonuçlarının takibi açısından müzekkere alanının muayene kriterine göre yazılması gerektiği hk.
04.11.2014
Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 2014/12 Sayılı Genelgesi (Transit Rejimin Müteakip BİLGE Sisteminde Yapılan İşlemler hk.)
Transit rejimin müteakip BİLGE sisteminde yapılan işlemler hk.

Etiketler:Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,
İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2010/9)’de Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ